TS34-62-25-BK-100-H-SMT-TR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Same Sky (Formerly CUI Devices)
In Stock: 4,979
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 0
Datasheet
Tactile Switch SPST-NO Top Actuated Surface Mount
TS34-62-25-BK-100-H-SMT-TR
TS34-62-25-BK-100-H-SMT-TR
DigiKey Part Number
2223-TS34-62-25-BK-100-H-SMT-TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TS34-62-25-BK-100-H-SMT-TR
Description
6.2 X 6.2 MM, 2.5 MM ACTUATOR HE
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TS34-62-25-BK-100-H-SMT-TR Models
Category
Actuator Height off PCB, Vertical
2.50mm
Mfr
Actuator Orientation
Top Actuated
Series
Termination Style
J Lead
Packaging
Tape & Reel (TR)
Outline
6.20mm x 6.20mm
Part Status
Active
Illumination
Non-Illuminated
Circuit
SPST-NO
Operating Force
100gf
Switch Function
Off-Mom
Operating Temperature
-40°C ~ 90°C
Contact Rating @ Voltage
0.05A @ 12VDC
Actuator Material
Polyphthalamide (PPA)
Actuator Type
Standard
Switch Travel
0.25mm