MCR03ERTF5623 is Discontinued and no longer carried by DigiKey.
Available Substitutes:
Direct
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 0
Datasheet
Similar
YAGEO
In Stock: 416
Datasheet
Similar
YAGEO
In Stock: 0
Bourns Inc.
Vishay Dale
Vishay Dale
Panasonic Industry
Panasonic Industry
Stackpole Electronics Inc
562 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film