GMR100HTBFA10L0 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Rohm Semiconductor
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Isabellenhuette USA
In Stock: 12,923
Datasheet
10 mOhms ±1% 7W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Metal Element
GMR Shunt Resistors
High accuracy current monitoring contributes to improved application reliability
GMR100HTBFA10L0
DigiKey Part Number
846-GMR100HTBFA10L0TR-ND - Tape & Reel (TR)
846-GMR100HTBFA10L0CT-ND - Cut Tape (CT)
846-GMR100HTBFA10L0DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GMR100HTBFA10L0
Description
RES 0.01 OHM 1% 7W 2512
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GMR100HTBFA10L0 Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Current Sense
Mfr
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 170°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Part Status
Obsolete
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)