CDZVT2R3.3B
DigiKey Part Number
CDZVT2R3.3BTR-ND - Tape & Reel (TR)
CDZVT2R3.3BCT-ND - Cut Tape (CT)
CDZVT2R3.3BDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDZVT2R3.3B
Description
DIODE ZENER 3.3V 100MW VMN2M
Detailed Description
Zener Diode 3.3 V 100 mW Surface Mount VMN2M (SOD-923)
EDA/CAD Models
CDZVT2R3.3B Models
Category
Impedance (Max) (Zzt)
120 Ohms
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
20 µA @ 1 V
Series
Operating Temperature
150°C
Power - Max
100 mW