BD18347EFV-EVK-101
BD18347EFV-EVK-101
DigiKey Part Number
846-BD18347EFV-EVK-101-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BD18347EFV-EVK-101
Description
EVAL BOARD FOR BD18347
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
BD18347 - 4 Non-Isolated Outputs Dimmable LED Driver Evaluation Board
Category
Voltage - Output
40V
Manufacturer
Rohm Semiconductor
Features
Dimmable
Packaging
Bulk
Voltage - Input
5.5V ~ 20V
Part Status
Active
Contents
Board(s)
Current - Output / Channel
100mA