MM3Z22VT1
DigiKey Part Number
2156-MM3Z22VT1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MM3Z22VT1
Description
DIODE ZENER 22V 300MW SOD323
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode 22 V 300 mW ±5% Surface Mount SOD-323
Category
Impedance (Max) (Zzt)
55 Ohms
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
50 nA @ 15.4 V
Packaging
Bulk
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Tolerance
±5%
Package / Case
Power - Max
300 mW