71P72804S200BQG
DigiKey Part Number
2156-71P72804S200BQG-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
71P72804S200BQG
Description
IC SRAM 18MBIT PAR 165CABGA
Customer Reference
Detailed Description
SRAM - Synchronous, QDR II Memory IC 18Mbit Parallel 200 MHz 7.88 ns 165-CABGA (13x15)
Category
Memory Interface
Parallel
Mfr
Clock Frequency
200 MHz
Packaging
Bulk
Access Time
7.88 ns
Part Status
Active
Voltage - Supply
1.7V ~ 1.9V
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)