SM-RVT50HQLNWN00 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 5436-SM-RVT50HQLNWN00-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SM-RVT50HQLNWN00 |
Description | 5.0" LVDS, HB, IPS, NO METAL FRA |
Manufacturer Standard Lead Time | 5 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Non-Touch Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color, IPS (In-Plane Switching) 6-Bit/8-Bit, LVDS 5" (127.00mm) 800 x 480 (WVGA) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Viewing Area 110.00mm W x 66.80mm H |
Manufacturer Riverdi | Backlight LED - White |
Packaging Box | Dot Pixels 800 x 480 (WVGA) |
Part Status Active | Interface 6-Bit/8-Bit, LVDS |
Display Type TFT - Color, IPS (In-Plane Switching) | Controller Type ST7262-G4 |
Display Mode Transmissive | Graphics Color Red, Green, Blue (RGB) |
Touchscreen Non-Touch | Background Color Black |
Diagonal Screen Size 5" (127.00mm) | Dot Pitch 0.14mm W x 0.14mm H |