SM-RVT43HLBFWN00
SM-RVT43HLBFWN00
DigiKey Part Number
5436-SM-RVT43HLBFWN00-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SM-RVT43HLBFWN00
Description
EVE4 4.3", HB, IPS, BT81Q, METAL
Detailed Description
Non-Touch Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color, IPS (In-Plane Switching) QSPI, SPI 4.3" (109.22mm) 480 x 272
Category
Viewing Area
97.24mm W x 56.32mm H
Dot Pixels
480 x 272
Part Status
Active
Interface
QSPI, SPI
Controller Type
BT817Q
Touchscreen
Non-Touch
Diagonal Screen Size
4.3" (109.22mm)
Dot Pitch
0.20mm W x 0.20mm H