XLL53V100.000000I
DigiKey Part Number
800-XLL53V100.000000I-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XLL53V100.000000I
Description
XTAL OSC VCXO 100.0000MHZ LVDS
Detailed Description
100 MHz VCXO LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Absolute Pull Range (APR)
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
100mA
Size / Dimension
0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.055" (1.40mm)