XLH328100.000000X
DigiKey Part Number
800-XLH328100.000000XTR-ND - Tape & Reel (TR)
800-XLH328100.000000XCT-ND - Cut Tape (CT)
800-XLH328100.000000XDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XLH328100.000000X
Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ HCMOS
Customer Reference
Detailed Description
100 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
2.5V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
29mA
Part Status
Discontinued at DigiKey
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)