ISL33003IUZ
DigiKey Part Number
ISL33003IUZ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ISL33003IUZ
Description
IC ACCELERATOR I2C HOTSWAP 8MSOP
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Buffer, Accelerator 2 Channel 8-MSOP
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ISL33003IUZ Models
Category
Capacitance - Input
10 pF
Manufacturer
Renesas Electronics Corporation
Voltage - Supply
2.3V ~ 5.5V
Packaging
Tube
Current - Supply
4mA
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Type
Buffer, Accelerator
Mounting Type
Surface Mount
Applications
I2C - Hotswap
Package / Case
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)