71V67803S133BQ
DigiKey Part Number
71V67803S133BQ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
71V67803S133BQ
Description
IC SRAM 9MBIT PARALLEL 165CABGA
Customer Reference
Detailed Description
SRAM - Synchronous, SDR Memory IC 9Mbit Parallel 133 MHz 4.2 ns 165-CABGA (13x15)
Category
Memory Interface
Parallel
Mfr
Clock Frequency
133 MHz
Packaging
Tray
Access Time
4.2 ns
Part Status
Obsolete
Voltage - Supply
3.135V ~ 3.465V
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)