71V3578S150PFG is Obsolete and no longer manufactured.
Renesas Electronics Corporation
In Stock: 200
Datasheet
In Stock: 72
In Stock: 72
SRAM - Synchronous, SDR Memory IC 4.5Mbit Parallel 150 MHz 3.8 ns 100-TQFP (14x14)
71V3578S150PFG
DigiKey Part Number
71V3578S150PFG-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
71V3578S150PFG
Detailed Description
Clock Frequency
150 MHz
Packaging
Tray
Access Time
3.8 ns
Voltage - Supply
3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)