71V2556S166PFGI
DigiKey Part Number
71V2556S166PFGI-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
71V2556S166PFGI
Detailed Description
SRAM - Synchronous, SDR (ZBT) Memory IC 4.5Mbit Parallel 166 MHz 3.5 ns 100-TQFP (14x14)
Clock Frequency
166 MHz
Packaging
Tray
Access Time
3.5 ns
Voltage - Supply
3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)