71T75802S133PFGI8 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Renesas Electronics Corporation
In Stock: 0
Datasheet
SRAM - Synchronous, SDR (ZBT) Memory IC 18Mbit Parallel 133 MHz 4.2 ns 100-TQFP (14x14)
71T75802S133PFGI8
DigiKey Part Number
71T75802S133PFGI8-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
71T75802S133PFGI8
Description
IC SRAM 18MBIT PARALLEL 100TQFP
Customer Reference
Detailed Description
Category
Memory Interface
Parallel
Mfr
Clock Frequency
133 MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Access Time
4.2 ns
Part Status
Obsolete
Voltage - Supply
2.375V ~ 2.625V
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)