RSM200S-32.768-6-TR-15PPM is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Raltron Electronics
In Stock: 2
Datasheet
Parametric Equivalent
Raltron Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
ECS Inc.
In Stock: 136,913
32.768 kHz ±15ppm Crystal 6pF 50 kOhms 4-SOJ, 5.50mm pitch
RSM200S-32.768-6-TR-15PPM
DigiKey Part Number
2151-RSM200S-32.768-6-TR-15PPMTR-ND - Tape & Reel (TR)
2151-RSM200S-32.768-6-TR-15PPMCT-ND - Cut Tape (CT)
2151-RSM200S-32.768-6-TR-15PPMDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RSM200S-32.768-6-TR-15PPM
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 6PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
6pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 kOhms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.315" L x 0.150" W (8.00mm x 3.80mm)
Frequency Tolerance
±15ppm
Height - Seated (Max)
0.098" (2.50mm)