RSF-433.920-1600-3030-TR-NS2
DigiKey Part Number
2151-RSF-433.920-1600-3030-TR-NS2TR-ND - Tape & Reel (TR)
2151-RSF-433.920-1600-3030-TR-NS2CT-ND - Cut Tape (CT)
2151-RSF-433.920-1600-3030-TR-NS2DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RSF-433.920-1600-3030-TR-NS2
Description
FILTER SAW 433.92MHZ 6-SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
433.92MHz Frequency General Purpose RF SAW Filter (Surface Acoustic Wave) 2.4dB 1.6MHz Bandwidth 6-SMD, No Lead
Category
Insertion Loss
2.4dB
Manufacturer
Raltron Electronics
Applications
General Purpose
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
6-SMD, No Lead
Part Status
Active
Height (Max)
0.058" (1.48mm)
Frequency - Center
433.92MHz
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Bandwidth
1.6MHz