RH100-24.000-20-3050-EXT-TR is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
CTS-Frequency Controls
In Stock: 16,654
Datasheet
Similar
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
TXC CORPORATION
TXC CORPORATION
Transko Electronics, Inc.
Citizen Finedevice Co Ltd
Parametric Equivalent
24 MHz ±30ppm Crystal 20pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
RH100-24.000-20-3050-EXT-TR
DigiKey Part Number
2151-RH100-24.000-20-3050-EXT-TR-ND - Tape & Reel (TR)
2151-RH100-24.000-20-3050-EXT-TRCT-ND - Cut Tape (CT)
2151-RH100-24.000-20-3050-EXT-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RH100-24.000-20-3050-EXT-TR
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 20PF SMD
Detailed Description
Category
Load Capacitance
20pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
24 MHz
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)