RH100-12.000-20-2030-TR
DigiKey Part Number
2151-RH100-12.000-20-2030-TR-ND - Tape & Reel (TR)
2151-RH100-12.000-20-2030-TRCT-ND - Cut Tape (CT)
2151-RH100-12.000-20-2030-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RH100-12.000-20-2030-TR
Description
CRYSTAL 12.0000MHZ 20PF SMD
Detailed Description
12 MHz ±20ppm Crystal 20pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
20pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
12 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)