R2016-26.000-8-F-1015-TR-NS3 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Würth Elektronik
In Stock: 2,152
Datasheet
Parametric Equivalent
Abracon LLC
In Stock: 0
Datasheet
IQD Frequency Products
26 MHz ±10ppm Crystal 8pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
R2016-26.000-8-F-1015-TR-NS3
DigiKey Part Number
2151-R2016-26.000-8-F-1015-TR-NS3TR-ND - Tape & Reel (TR)
2151-R2016-26.000-8-F-1015-TR-NS3CT-ND - Cut Tape (CT)
2151-R2016-26.000-8-F-1015-TR-NS3DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R2016-26.000-8-F-1015-TR-NS3
Description
CRYSTAL 26.0000MHZ 8PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
26 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency Stability
±15ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)