R1612-32.000-6-F-1020-TR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | R1612-32.000-6-F-1020-TR |
Description | CRYSTAL 32.0000MHZ 6PF SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 32 MHz ±10ppm Crystal 6pF 150 Ohms 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | Load Capacitance 6pF |
Mfr | ESR (Equivalent Series Resistance) 150 Ohms |
Series | Operating Mode Fundamental |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -10°C ~ 60°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type MHz Crystal | Package / Case |
Frequency 32 MHz | Supplier Device Package 4-SMD (1.6x1.25) |
Frequency Stability ±20ppm | Size / Dimension 0.063" L x 0.049" W (1.60mm x 1.25mm) |
Frequency Tolerance ±10ppm | Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm) |