CP3225-156.250-3.3-25-X-T-TR is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Skyworks Solutions Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Skyworks Solutions Inc.
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 600
CTS-Frequency Controls
CTS-Frequency Controls
Abracon LLC
In Stock: 618
Abracon LLC
In Stock: 747
Taitien
Taitien
In Stock: 100
YIC
In Stock: 50
156.25 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
CP3225-156.250-3.3-25-X-T-TR
DigiKey Part Number
2151-CP3225-156.250-3.3-25-X-T-TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CP3225-156.250-3.3-25-X-T-TR
Description
XTAL OSC XO 156.25MHZ 3.3V LVPEC
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Output
LVPECL
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±25ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
50mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
6-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)