QPG6200LTR13
DigiKey Part Number
2312-QPG6200LTR13TR-ND - Tape & Reel (TR)
2312-QPG6200LTR13CT-ND - Cut Tape (CT)
2312-QPG6200LTR13DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QPG6200LTR13
Description
QPG6200 10DBM 4X4QFN32
Manufacturer Standard Lead Time
33 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
IC RF TxRx + MCU 802.15.4, Bluetooth Bluetooth v5.4, Thread, Zigbee® 32-VFQFN Exposed Pad
Category
Serial Interfaces
ADC, GPIO, I2C, I2S, PWM, SPI, UART
Mfr
GPIO
21
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Voltage - Supply
1.71V ~ 3.6V
Part Status
Active
Current - Receiving
1.3mA ~ 8.5mA
Type
TxRx + MCU
Current - Transmitting
6mA ~ 45mA
RF Family/Standard
802.15.4, Bluetooth
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C