HD-PAB2001-LW100
DigiKey Part Number
668-HD-PAB2001-LW100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HD-PAB2001-LW100
Description
BUZZER ELEMENT FDBK 20MM 40UM
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Feedback Buzzer Element 95V p-p 0.787" Dia (20.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
HD-PAB2001-LW100 Models
Category
Type
Feedback
Manufacturer
PUI Audio, Inc.
Capacitance @ Frequency
60000pF @ 100Hz
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.787" Dia (20.00mm)
Voltage - Input (Max)
95V p-p