C2102A.12.05
DigiKey Part Number
C2102Y-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2102A.12.05
Description
HOOK-UP STRND 20AWG YELLOW 100'
Customer Reference
Detailed Description
20 AWG Hook-Up Wire 10/30 Yellow 600V 100.0' (30.5m)
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.102" (2.59mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.032" (0.81mm)
Packaging
Bulk
Length
100.0' (30.5m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-20°C ~ 105°C