INP3.6-12X310
DigiKey Part Number
1996-INP3.6-12X310-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
INP3.6-12X310
Description
SOLAR CELL 0.150MW@2.4V
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Amorphous Solar Cell 982 µW 5.5 V
Category
Voltage @ Pmpp
3.2 V
Manufacturer
PowerFilm Inc.
Current - Short Circuit (Isc)
47.1 mA
Series
Type
Amorphous
Packaging
Bag
Voltage - Open Circuit
5.5 V
Package / Case
Cells
Power (Watts) - Max
982 µW
Size / Dimension
12.205" L x 0.467" W x 0.009" H (310.00mm x 11.87mm x 0.22mm)