E2213KS0E1
DigiKey Part Number
1452-E2213KS0E1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E2213KS0E1
Description
DISPLAY TFT BLACK/WHITE 2.13"
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Graphic LCD Display Module Black, White TFT - Electronic Paper Display (EPD) SPI 2.13" (54.10mm) 212 x 104
Category
Backlight
Without Backlight
Manufacturer
Pervasive Displays
Dot Pixels
212 x 104
Packaging
Bulk
Interface
SPI
Part Status
Active
Graphics Color
Black, White
Display Type
TFT - Electronic Paper Display (EPD)
Dot Pitch
0.23mm W x 0.23mm H
Diagonal Screen Size
2.13" (54.10mm)
Base Product Number
Viewing Area
48.55mm W x 23.71mm H