PE3W01715/HS-12 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Pasternack
In Stock: 0
Datasheet
Pasternack
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type LMR 240 12.00" (304.80mm)
PE3W01715/HS-12
DigiKey Part Number
6099-PE3W01715/HS-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3W01715/HS-12
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 12"
Detailed Description
Length
12.00" (304.80mm)
Packaging
Retail Package
Cable Type
LMR 240
Cable Impedance
50 Ohms
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C