PE3C6733/WP-60 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
New at DigiKey
Cable Assembly Coaxial BNC to TNC LMR 400 60.0" (1.5m) 5.0'
PE3C6733/WP-60
DigiKey Part Number
6099-PE3C6733/WP-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C6733/WP-60
Description
WATERPROOF IP68 BNC MALE (PLUG)
Detailed Description
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Packaging
Bag
Cable Type
LMR 400
Cable Impedance
50 Ohms
Style
BNC to TNC
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz
Color
Black
2nd Connector
TNC Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C