PE3C6635-60
DigiKey Part Number
6099-PE3C6635-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C6635-60
Description
COAX CBL 2.92MM TO 2.92MM 5'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 2.92mm to 2.92mm 60.0" (1.5m) 5.0'
Category
2nd Contact Gender
Packaging
Retail Package
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Impedance
50 Ohms
Style
2.92mm to 2.92mm
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
2.92mm Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
45 GHz
Color
Gray
2nd Connector
2.92mm Plug