PE3455-30
DigiKey Part Number
6099-PE3455-30-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3455-30
Description
N Male to N Male Cable 30 Inch L
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type RG-142 30.00" (762.00mm)
Category
2nd Contact Gender
Male
Manufacturer
Pasternack
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Retail Package
Length
30.00" (762.00mm)
Part Status
Active
Cable Type
RG-142
Style
N-Type to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
6 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Copper
2nd Connector
N-Type Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 165°C