100R7-102B
DigiKey Part Number
HF07U-04-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
100R7-102B
Description
CABLE FFC/FPC 7POS 1MM 4"
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
7 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 4.000" (101.60mm)
Category
Pitch
0.039" (1.00mm)
Manufacturer
Parlex USA LLC
Length
4.000" (101.60mm)
Packaging
Bulk
Length - Exposed Ends
0.140" (3.56mm)
Part Status
Active
Termination Style
Top on Both Sides, Backers on Both Sides
Cable Type
FFC, FPC
Base Product Number
Number of Conductors
7
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 318
Check for Additional Incoming Stock
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CABLE FFC/FPC 7POS 1MM 10"
In-Stock: 0
CABLE FFC/FPC 7POS 1MM 12"
In-Stock: 0
CABLE FFC/FPC 7POS 1MM 18"
In-Stock: 193
CABLE FFC/FPC 7POS 1MM 2"
In-Stock: 256
CABLE FFC/FPC 7POS 1MM 3"