100R6-102B is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
GCT
In Stock: 153
Datasheet
6 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 4.000" (101.60mm)
100R6-102B
DigiKey Part Number
HF06U-04-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
100R6-102B
Description
CABLE FFC/FPC 6POS 1MM 4"
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Pitch
0.039" (1.00mm)
Manufacturer
Parlex USA LLC
Length
4.000" (101.60mm)
Packaging
Bulk
Length - Exposed Ends
0.140" (3.56mm)
Part Status
Active
Termination Style
Top on Both Sides, Backers on Both Sides
Cable Type
FFC, FPC
Base Product Number
Number of Conductors
6
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Substitutes (1)
Part NumberManufacturerQuantity AvailableDigiKey Part NumberUnit PriceSubstitute Type
In-Stock: 0
Check Lead Time
Request Stock Notification
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CABLE FFC/FPC 6POS 1MM 5.98"
In-Stock: 769
CABLE FFC/FPC 6POS 1MM 12"
In-Stock: 1896
CABLE FFC/FPC 6POS 1MM 18"
In-Stock: 226
CABLE FFC/FPC 6POS 1MM 2"
CABLE FFC/FPC 6POS 1MM 5"