100R18-102B is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
GCT
In Stock: 420
Datasheet
18 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 4.000" (101.60mm)
100R18-102B
DigiKey Part Number
HF18U-04-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
100R18-102B
Description
CABLE FFC/FPC 18POS 1MM 4"
Detailed Description
Category
Pitch
0.039" (1.00mm)
Length
4.000" (101.60mm)
Length - Exposed Ends
0.140" (3.56mm)
Number of Conductors
18
Additional Resources
Substitutes (1)
Part NumberManufacturerQuantity AvailableDigiKey Part NumberUnit PriceSubstitute Type
In-Stock: 0
Check Lead Time
Request Stock Notification
Alternate Length
CABLE FFC/FPC 18POS 1MM 5.98"
In-Stock: 447
CABLE FFC/FPC 18POS 1MM 12"
In-Stock: 51
CABLE FFC/FPC 18POS 1MM 18"
In-Stock: 485
CABLE FFC/FPC 18POS 1MM 2"
In-Stock: 445
CABLE FFC/FPC 18POS 1MM 3"