100R10-51B
DigiKey Part Number
HF10U-02-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
100R10-51B
Description
CABLE FFC/FPC 10POS 1MM 2"
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 2.000" (50.80mm)
Category
Pitch
0.039" (1.00mm)
Manufacturer
Parlex USA LLC
Length
2.000" (50.80mm)
Packaging
Bulk
Length - Exposed Ends
0.140" (3.56mm)
Part Status
Active
Termination Style
Top on Both Sides, Backers on Both Sides
Cable Type
FFC, FPC
Base Product Number
Number of Conductors
10
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 1,123
Check for Additional Incoming Stock
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CABLE FFC/FPC 10POS 1MM 5.98"
In-Stock: 567
CABLE FFC/FPC 10POS 1MM 12"
In-Stock: 434
CABLE FFC/FPC 10POS 1MM 18"
In-Stock: 0
CABLE FFC/FPC 10POS 1MM 3"
In-Stock: 411
CABLE FFC/FPC 10POS 1MM 4"