050R22-152B is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
GCT
In Stock: 397
Datasheet
22 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 5.984" (152.00mm)
050R22-152B
DigiKey Part Number
HFF-22U-06-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
050R22-152B
Description
CABLE FFC/FPC 22POS 0.5MM 5.98"
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Pitch
0.020" (0.50mm)
Manufacturer
Parlex USA LLC
Length
5.984" (152.00mm)
Packaging
Bulk
Length - Exposed Ends
0.140" (3.56mm)
Part Status
Active
Termination Style
Top on Both Sides, Backers on Both Sides
Cable Type
FFC, FPC
Base Product Number
Number of Conductors
22
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Substitutes (1)
Part NumberManufacturerQuantity AvailableDigiKey Part NumberUnit PriceSubstitute Type
Available To Order
Check Lead Time
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Alternate Length
CABLE FFC/FPC 22POS 0.5MM 2"
In-Stock: 644
CABLE FFC/FPC 22POS 0.5MM 3"
In-Stock: 1600
CABLE FFC/FPC 22POS 0.5MM 4"
In-Stock: 0
CABLE FFC/FPC 22POS 0.5MM 5"