T200X000VT1Y
DigiKey Part Number
298-23609-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T200X000VT1Y
Description
TAPE LABELING GRAY 2"X33.3YDS
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Labeling Tape Adhesive Gray 2.00" (50.80mm) X 100' (30.5m) 33.3 yds
Category
Length
100' (30.5m) 33.3 yds
Manufacturer
Panduit Corp
Color
Gray
Packaging
Bulk
Temperature Range
-58°F ~ 176°F (-50°C ~ 80°C)
Part Status
Active
Shelf Life Start
Date of Manufacture
Tape Type
Labeling
Shelf Life
36 Months
Thickness
0.0042" (4.2 mils, 0.107mm)
Base Product Number
Width
2.00" (50.80mm)