S050X125VAM
DigiKey Part Number
298-S050X125VAM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S050X125VAM
Description
MP CASSETTE, SELF-LAMINATING LAB
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
White Self Laminating Label 0.50" x 1.25" (12.7mm x 31.8mm)
Category
Color
White
Manufacturer
Panduit Corp
Material
Vinyl
Series
For Use With/Related Products
Panduit MP300 Printer
Packaging
Bulk
Shelf Life
24 Months
Part Status
Active
Operating Temperature
-46°C ~ 107°C
Label Type
Self Laminating
Base Product Number
Label Size
0.50" x 1.25" (12.7mm x 31.8mm)