RER.75-S6-X
DigiKey Part Number
298-10449-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RER.75-S6-X
Description
CBL CLIP WIRE SADDLE FASTENER
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Clip, Wire Saddle Black, White Fastener 0.750" (19.05mm)
Category
Mounting Type
Fastener
Manufacturer
Panduit Corp
Material
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Series
Color
Black, White
Packaging
Bulk
Length
1.120" (28.45mm)
Part Status
Active
Width
1.180" (29.97mm)
Type
Clip, Wire Saddle
Height
2.210" (56.13mm)
Type Attributes
Elastic Retainer
Screw Size
#6 (M3)
Opening Size
0.750" (19.05mm)