H200X165H1T | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 298-18432-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | H200X165H1T |
Description | LABEL HEAT SHRINKABL 2X1.65" WHT |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | White Heat Shrinkable Label 2.00" x 1.65" (50.8mm x 41.9mm) |
Category | Material Polyolefin |
Manufacturer Panduit Corp | For Use With/Related Products Thermal Transfer Printer |
Packaging Bulk | Shelf Life 48 Months |
Part Status Active | Shelf Life Start Date of Manufacture |
Label Type Heat Shrinkable | Operating Temperature -55°C ~ 135°C |
Label Size 2.00" x 1.65" (50.8mm x 41.9mm) | Base Product Number |