H100X034F1T-B is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
Panduit Corp
In Stock: 0
Image for H100X034F1T-B is not available
H100X034F1T-B
DigiKey Part Number
H100X034F1T-B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
H100X034F1T-B
Description
LABEL HEAT SHRINKABL 1X0.34" WHT
Customer Reference
Detailed Description
White Heat Shrinkable Label 1.00" x 0.34" (25.4mm x 8.6mm)
Category
Color
White
Manufacturer
Panduit Corp
Material
Polyolefin
Packaging
Bulk
For Use With/Related Products
Thermal Transfer Printer
Part Status
Obsolete
Shelf Life
48 Months
Label Type
Heat Shrinkable
Shelf Life Start
Date of Manufacture
Label Size
1.00" x 0.34" (25.4mm x 8.6mm)