H000X134HPM
DigiKey Part Number
298-H000X134HPM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
H000X134HPM
Description
CONT HS LABELS WH, 2:1 MILITARY-
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
White Heat Shrinkable, Continuous Label 1.34" W x 8.2' L (34.0mm x 2.5m); Cable O.D. 0.43" ~ 0.79" (11.0mm ~ 20.0mm)
Category
Label Size
1.34" W x 8.2' L (34.0mm x 2.5m); Cable O.D. 0.43" ~ 0.79" (11.0mm ~ 20.0mm)
Manufacturer
Panduit Corp
Color
White
Series
Material
Polyolefin (PO)
Packaging
Bulk
Shelf Life
24 Months
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C