CCS50-S8-M0
DigiKey Part Number
298-19659-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CCS50-S8-M0
Description
CBL CLIP P-TYPE BLACK FASTENER
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Clip, P-Type Black Fastener 0.500" (12.70mm)
Category
Width
0.370" (9.40mm)
Manufacturer
Panduit Corp
Panel Hole Size
0.167" (4.24mm)
Packaging
Bulk
Material Thickness
0.050" (1.27mm)
Part Status
Active
Material Flammability Rating
UL94 V-2
Type
Clip, P-Type
Features
Weather Resistant
Opening Size
0.500" (12.70mm)
Screw Size
#8 (M4)
Mounting Type
Fastener
Bundle Center to Mounting Center
0.600" (15.24mm)