EXC-X4CT900X is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Panasonic Industry
In Stock: 22,373
Datasheet
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 90 Ohms @ 100 MHz 100mA DCR 3Ohm (Typ)
EXC-X4CT900X
DigiKey Part Number
P19441TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EXC-X4CT900X
Description
CMC 100MA 2LN 90 OHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
EXC-X4CT900X Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
3Ohm (Typ)
Manufacturer
Panasonic Industry
Voltage Rating - DC
10V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.026" L x 0.020" W (0.65mm x 0.50mm)
Filter Type
Signal Line
Height (Max)
0.014" (0.35mm)
Number of Lines
2
Package / Case
0202 (0505 Metric)
Impedance @ Frequency
90 Ohms @ 100 MHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
100mA