ETQ-P3M220KVN
DigiKey Part Number
P19762TR-ND - Tape & Reel (TR)
P19762CT-ND - Cut Tape (CT)
P19762DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ETQ-P3M220KVN
Description
FIXED IND 22UH 2.7A 140.8 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.7 A 140.8mOhm Max 2-SMD, J-Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ETQ-P3M220KVN Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
140.8mOhm Max
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
2-SMD, J-Lead
Inductance
Size / Dimension
0.252" L x 0.236" W (6.40mm x 6.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)
Current Rating (Amps)
Base Product Number
Current - Saturation (Isat)
4.3A