ERZ-VA9V220 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
22 V 1 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 10mm
ERZ-VA9V220
DigiKey Part Number
10-ERZ-VA9V220TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERZ-VA9V220
Description
VARISTOR 22V 1KA DISC 10MM
Detailed Description
Category
Varistor Voltage (Max)
24 V
Manufacturer
Current - Surge
1 kA
Series
Energy
3.2J
Capacitance @ Frequency
11000 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
14 V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts
18 V
Varistor Voltage (Min)
20 V
Package / Case
Disc 10mm
Varistor Voltage (Typ)
22 V