ERJ-3EKF6801V is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale
In Stock: 79,360
Datasheet
Direct
Vishay Dale
In Stock: 16,681
Datasheet
TE Connectivity Passive Product
YAGEO
Stackpole Electronics Inc
Parametric Equivalent
CAL-CHIP ELECTRONICS, INC.
Parametric Equivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
KOA Speer Electronics, Inc.
6.8 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film