ERJ-3EKF1504V is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale
In Stock: 43,244
Datasheet
Direct
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
TE Connectivity Passive Product
Similar
YAGEO
Similar
YAGEO
Stackpole Electronics Inc
1.5 MOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film