ERJ-1GEF3402C is Obsolete and no longer manufactured.
Panasonic Industry
In Stock: 41,843
Vishay Dale
In Stock: 7,954
YAGEO
34 kOhms ±1% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Thick Film
ERJ-1GEF3402C
DigiKey Part Number
P34.0KABTR-ND - Tape & Reel (TR)
P34.0KABCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-1GEF3402C
Description
RES SMD 34K OHM 1% 1/20W 0201
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
ERJ-1GEF3402C Models
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.010" (0.26mm)